Wall Hung Smart Bidet Japanese Toilet & Frame Cistern and Chrome Flush Plate – Purificare
£697.00
- Round rimless wall hung toilet bidet combo, which includes: toilet, toilet seat, built-in dryer & spray and wireless remote control
- Comes with wall hung frame and cistern for mounting the toilet on the wall, to create the floating effect
- Smart nightlight for those night trips to the loo, senses when it’s dark
- Dual chrome flush plate for water saving!
- Kind to the environment reduces the need to use toilet paper or wipes, simply, wash dry and go
In Stock
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Description
| Dimensions & Weight | |
| Height | 330mm |
| Depth | 593mm |
| Width | 384mm |
| Remote Control Dimensions | W130 x W45 x D12mm |
| Pan Height | 300 |
| Weight (Kg) | 34.38kg |
| Flush Volume | 3/6L |
| Installation & Features | |
| Cistern Included | yes |
| Seat Included | yes |
| Soft Close Seat | yes |
| Inlet Position | Rear |
| Toilet Material | Ceramic |
| Rimless Bowl | yes |
| Flush Type | Flush plate |
| Single or Dual Flush | Dual |
| Style | |
| Toilet Colour | White |
| Style | Modern |
| Shape | Round |
| Range | Purificare |
| Warranty | |
| Warranty | 1 year |










