Traditional 1690mm Freestanding Slipper Bath Suite with Toilet & Basin – Park Royal
Description
This bundle includes :
Park Royal Freestanding Bath Single Ended Slipper – 1690 x 725mm
1 x Clawfoot-Chrome Freestanding
1 x Park Royal Pedestal
1 x Park Royal 600mm 2 TH Basin
1 x Park Royal CC Pan
1 x Park Royal CC Cistern Dual Flush
1 x White Round Wooden Soft Close Toilet Seat – Park Royal
| Dimensions & Weight | |
| Toilet Width | 490mm |
| Toilet Depth | 700mm |
| Toilet Height | 803mm |
| Basin Width | 571mm |
| Basin Depth | 485mm |
| Basin Height | 850mm |
| Installation & Features | |
| Bath End Type | Single Ended |
| Basin Waste Included | no |
| Basin Tap Holes | 3 Tap Holes |
| Toilet Type | Close Coupled |
| Flush Type | Lever |
| Basin Type | Full Pedestal |
| Style | |
| Material | Acrylic |
| Bath Material | Acrylic |
| Finish | Gloss |
| Style | Traditional |










